HAKKIMIZDA

Tarihçemiz;

Çalışma hayatımıza 1975 de İstanbulda Cüneyt Alkan kuruculuğunda başlayıp bugün ailenın ikinci kuşağı olan Başak Alkan ve Burak Alkan dan oluşan yönetim kurulu tarafından profesyönel bir şekilde yönetilmektedir . Firmamız yaklaşık 28 yıl boyunca Yenibosnada 10,000 metre karelik fabrika binamızda imalatına devam etmiş olup . 2003 yılında Tekirdağ Çerkezköy bölgesindeki 50 dönüm arazimiz üzerine yapmış olduğumuz fabrika tesisimizde aile işletmesi olarak günümüzde de çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Alkan makına A.Ş. olarak amacımız ; en kaliteli , en ekonomik ve en yeni modellerde tekstil terbiye makinelerı imalatını gerçekleştirmektir . Gelişen teknolojiyi yerinde takip ederek , AR-GE çalışmalarına yatırım yaparak kısa zamana kadar ithalatına bağımlı olduğumuz makinelerin üretimini kalifiye işçilerimiz ve uzman kadromuzla kendi emek ve dürüstlüğümüzle üretmeyi başarmış olmaktan gurur duyuyoruz.

Bugün 16 ülkeye ihracat yapan , ISO ve CE belgelerine sahip olan , yatırımlarını üretimleriyle paralel tutan firmamız 1996 yılından beri imal ettiği Ram makinasıyla birçok ilke imza atmıştır.

Tesislerimizdeki modern üretim alanları, makinalarımız, montaj ekiplerimiz ve devreye alımlardan sonraki servis ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarımız yurt içi ve yurt dışındaki acentalarımız vasıtasıyla durmaksızın devam etmektedir.

Her geçen gün ileriye yönelik hedefler belirleyip , bu hedeflere büyük yatırımlar yaparak ülkemizde gerçekleştirilmesi mümkün görülmeyen makinaları kendi fabrikalarımızda yıllardır üretiyoruz.

Her zaman ilkleri başarmış bir firma olmanın gururuyla saygılarımızı sunarız.

Alkan makina Yönetim Kurulu

Misyonumuz;

Makina ve hizmet kalitemizi sürekli geliştirerek müşteri talep ve beklentilerini en üst seviyede karşılamak,

Güçlü bir iletişim ile müşterilerimizle sağlam ve güvenilir bir bağ kurmak.

Makına sektördeki yeniliklerde lider olmak, bireysel ve kurumsal anlamda sürekli gelişmek, teknolojinin tüm imkanlarını çalışanlarına ve müşterilerine sunan bir şirket olarak kalmak.

Vizyonumuz;

Tekstil terbiye makine imalatı sektörlerde, uluslararası kalite standartlarında ürün ve hizmetleri ile müşteri odaklılığını daima üst seviyede tutarak; saygın, güvenilir ve tercih edilen marka olma özelliğini artırarak sürdürmek.

Firma Politikası;

Alkan Makina olarak ;