Yönetim Kurulu Başkanı

ALKAN MAKİNA SANAYİ A.Ş. 1971 yılında İstanbul’da 650 m² lik atölyede çalışma hayatına başlamıştır . Ülkemizde tekstil sektörünün ihtiyaçlarını o yıllarda gözlemleyen , bilen , müşterilerinin memnuniyet ve isteklerini ilk planda tutan Cüneyt ALKAN bugünkü üretim ve tesislerimize giden ilk adımı atmıştır .

1974 yılında 4.leventte 2000 m² ‘lik çalışma yerine geçmiş oradan 1987 yılında İstanbul yenibosnadaki 13,000 m ² fabrika inşaatına başlamış ve faaliyetlerini burada sürdürmüştür . 2004 yıl başı itibariyle Tekirdağ / Çerkezköy bölgesinde 50 dönüm açık alanda kurulmuş olan yeni fabrika binamızda imalatımıza ve çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Alkan makına A.Ş. olarak amacımız ; en kaliteli , en ekonomik ve en yeni modellerde makinelerin imalatını gerçekleştirmektir . Gelişen teknolojiyi yerinde takip ederek , AR-GE çalışmalarına yatırım yaparak kısa zamana kadar ithalatına bağımlı olduğumuz makinelerin üretimini kalifiye işçilerimiz ve uzman kadromuzla kendi emek ve dürüstlüğümüzle üretmeyi başarmış olmaktan gurur duyuyoruz .

Alkan makine bugün 16 ülkeye ihracat yapan , yüzlerce insana iş imkanı tanıyan , yatırımlarını üretimleriyle paralel tutan büyük bir sanayi kuruluşudur . Büyüyen sadece tesislerimiz değil 1970 lı yıllarda yola çıkarken hedeflemiş olduğumuz “müşteri memnuniyeti “ mantığımızdır .

Yönetim Kurulu Başkanı

Cüneyt ALKAN